Matematyka

Matematyka

V Olimpiada Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej - Uniwersytet Wrocławski Wydział Matematyki i Informatyki
- Szymon Depta klasa III B liceum - laureat - V miejsce,
- Joanna Chodorowska klasa III E liceum - laureat - VIII miejsce

Ósemka najlepszych finalistów z całej Polski (Mateusz Dolata z I LO w Lesznie, Łukasz Cegieła, Miłosz Krupski i Witold Świątkowski z XIV LO we Wrocławiu, Szymon Depta z I LO w Gliwicach, Mikołaj Hojko z III LO we Wrocławiu, Sabina Banasiak z XIV LO we Wrocławiu i Aleksandra Kozera z ZSO nr 6 w Radomiu) po dalszych przygotowaniach merytorycznych pod kierunkiem organizatorów wzięła udział w II Międzynarodowej Letniej Szkole Lingwistyki Ogólnej dla Uczniów Szkół Średnich w Narva-Joesuu w Estonii w lipcu oraz w V Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistyki Teoretycznej, Matematycznej i Stosowanej w Sankt Petersburgu w dniach 31 VII - 4 VIII 2007.
W zawodach brało udział 61 uczniów, poza naszą były to reprezentacje: Bułgarii (8 zawodników), Estonii (8), Hiszpanii (5), Holandii (4), Łotwy (4), Rosji (12), Szwecji (4) i USA (8).

Międzynarodowy Konkurs "Matematyka Bez Granic" - "Mathématiques sans Frontieres".
- Klasa I A liceum otrzymała dyplom za zajęcie III miejsca w regionie.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Matematyki zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
- Tomasz Sodzawiczny klasa II C gimnazjum laureat

XV Wojewódzki Konkurs "Nudna Matematyka" dla klas I szkół ponadgimnazjalnych oraz klas gimnazjum zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach.
- Łukasz Harężlak klasa I A liceum - udział w finale,
- Tomasz Sodzawiczny klasa II c gimnazjum - III miejsce.

Ogólnopolski konkurs - Alfik Matematyczny 2006 - Łowcy Talentów "Jersz"
- Tomasz Sodzawiczny - klasa II c gimnazjum - laureat
- Szymon Depta klasa - III B liceum - 3 lokata [bardzo dobry wynik],
- Krystyna Sodzawiczny - klasa II B liceum- 3 lokata [bardzo dobry wynik]

XXIX Regionalny Konkurs Matematyczny "Rozkosze Łamania Głowy" dla klas II szkół ponadgimnazjalnych organizowany przez Pałac Młodzieży w Katowicach.
- Szymon Draga klasa II A liceum - dyplom za II miejsce,
- Krzysztof Polański klasa II A liceum dyplom za III miejsce,
- Krystyna Sodzawiczny klasa II B liceum - dyplom za udział w finale,
- Konrad Botor klasa II A liceum - dyplom za udział w finale,
- Piotr Hurnik klasa I A liceum - dyplom za udział w finale,
- Grzegorz Jasik klasa II F liceum - dyplom za udział w finale,

Zawody II stopnia LVIII Olimpiady Matematycznej - zakwalifikowali się:
- Szymon Draga - klasa II A liceum,
- Krzysztof Polański - klasa II A liceum,
- Krystyna Sodzawiczny klasa II B liceum.

IV Śląski Konkurs Matematyczny dla uczniów klasa I-II szkół
ponadgimnazjalnych województwa śląskiego - Szymon Draga klasa II A liceum laureat II stopnia -trzecie miejsca w finale,
- Krzysztof Polański klasa II A liceum laureat III stopnia - piąte miejsca w finale,
- Mateusz Drożdżyński klasa II A liceum - tytuł finalisty,
- Krystyna Sodzawiczny klasa II B liceum - tytuł finalisty.

VI Wojewódzki Konkurs "Przygoda z Matematyką" dla klas II gimnazjum - Pałac Młodzieży w Katowicach.
- Tomasz Sodzawiczny klasa II c gimnazjum - dyplom za udział w finale.

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Matematyki "Olimpus" sesja wiosenna 2006/2007
- Anna Kurasz klasa III c gimnazjum - dyplom laureata za zajęcie 10-go miejsca,
- Tomasz Sodzawiczny klasa II c gimnazjum - dyplom laureata zajęcie 5-go miejsca