Marcin Abram klasa II A liceum – członek LOŻY EKSPERTÓW kwartalnika: „Magazyn Miłośników Matematyki”, www.mmm.ig.pl
Wyróżnienie dla Marty Stepowany oraz dla Katarzyny Stepowany w V Międzygimnazjalnym Konkursie „Matematyczne Wyszywanki”
Organizatorzy: ZSO nr 5, Gliwice, Mewy 36
II miejsce w VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka Bez Granic” klasa I A liceum, nagroda w wysokości 1000zł.
III miejsca w VIII edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Matematyka Bez Granic” klasa I B liceum, nagroda w wysokości 900zł.
Organizator: L’IREM oraz L’Inspection Pédagogique Régionalne, Strasburg.
Organizator regionalny: X Liceum Ogólnokształcące im. I. J. Paderewskiego w Katowicach.
LVI Olimpiada Matematyczna, dopuszczeni do zawodów II stopnia z okręgu katowickiego:
Kamil Nowosad klasa II A liceum
Tomasz Szypowski klasa II A liceum
Organizator: Instytut Matematyki Uniwersytetu Śląskiego
Z okręgu katowickiego dopuszczonych do zawodów II stopnia było 36 osób.
XXVII Rozkosze Łamania Głowy
Kamil Nowosad klasa II A liceum – II miejsce
Marek Nikiel klasa II F liceum – wyróżnienie
Organizator: Pracownia Matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach. W konkursie brali udział uczniowie z okręgu katowickiego i małopolskiego.
Przemysław Piechota uczeń gimnazjum uzyskał tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki.
Organizator: Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Tomasz Szypowski II A liceum uzyskał tytuł laureata (3 miejsce), Rafał Leszko II B liceum uzyskał tytuł laureata (3 miejsce), Kamil Nowosad II A liceum został wyróżniony (5 miejsce) w Śląskim Konkursie Matematycznym dla klas I-II szkół ponadgimnazjalnych. Marcin Abram klasa II A liceum brał udział w finale.
Organizator: Oddział Górnośląski Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
Tylko 26 uczniów było laureatami lub byli wyróżnieni w tym konkursie w województwie śląskim
I miejsce zespół: Tomasz Kaczmarczyk, Paweł Kaczmarek, Radosław Tumidajewicz z klasy I A liceum w konkursie „Burza Mózgów”.
Organizator: VIII Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach.
I miejsce w kategorii „Prezentacje Multimedialne w III edycji Regionalnego Konkursu Matematycznego „Matematyczne Pomoce Dydaktyczne „Matlogika”:
Kamil Nowosad II A liceum: „Program „cziertioż” służący do rysowania wykresów funkcji”
Piotr Baron I B liceum: „Program do rozwiązywania układów równań liniowych”
Krzysztof Goj III B liceum: „Wąż matematyczny nr 2”
Konkurs objęty patronatem Gdańskiego Wydawnictwa Oświatowego
Organizator: Zespół Szkół Gimnazjalnych, Gliwice, Księcia Ziemowita 12, mgr Teresa Sawicka.
Przemysław Piechota uczeń gimnazjum otrzymał wyróżnienie w IV Wojewódzkim Konkursie „Przygoda z Matematyką” dla klas III gimnazjum.
Organizator: Pracownia Matematyki Pałacu Młodzieży w Katowicach.
Udział w ogólnopolskiej olimpiadzie przedmiotowej dla gimnazjum „Olimpus”:
Katarzyna Walawska klasa 3 c gimnazjum – 16 miejsce na 780 uczestników
Paweł Ingot klasa 1b gimnazjum – 14 miejsce na 725 uczestników
Przemysław Piechota klasa 3c gimnazjum – 15 miejsce na 780 uczestników
Organizator: Olimpus
V miejsce w konkursie „Matematyka wokół nas” zdobyła drużyna w następującym składzie:
Andrzej Nykiel klasa I C liceum
Iwona Gawlik klasa I E liceum
Dorota Asztabska klasa I C liceum
Organizator: III Liceum Ogólnokształcące im. W. Styczyńskiego w Gliwicach.
W II edycji konkursu „Potyczki Matematyczne”
Tomasz Szypowski – II miejsce
Marcin Abram – III miejsce
Tomasz Kaczmarczyk – V miejsce
Organizator: I Liceum Ogólnokształcące im. E. Dembowskiego w Gliwicach.
Marcin Abram brał udział w Internetowym Konkursie Matematycznym organizowanym przez Politechnikę Warszawską. Jako jeden z 151 brał udział w finale tego konkursu.