IV miejsce w XXVI Wojewódzkim Dwuosobowym Turnieju z Fizyki dla klas I szkół ponadgimnazjalnych: Tomasz Kaczmarczyk, Paweł Kaczmarek klasa I A liceum
Organizator: Pracownia Fizyki Pałacu Młodzieży w Katowicach, Grupa Twórcza QUARK.
W Polsko-Ukraińskim Konkursie Fizycznym „Lwiątko 2005” wyróżnienia otrzymali Radosław Tumidajewicz, Paweł Kaczmarek, Kamil Nowosad, Marcin Abram, Tomasz Martyniak.
XXVII Wojewódzki Drużynowy Turniej z Fizyki o Puchar Dyrektora Pałacu Młodzieży w Katowicach. Drużyny w następującym składzie zakwalifikowały się do II etapu:
Kamil Nowosad, Tomasz Szypowski, Krzysztof Goj
Paweł Zaremba, Arkadiusz Malec, Marcin Szołtysek
Marcin Abram, Krzysztof Krzyścin, Tomasz Martyniuk
Rafał Leszko, Bartosz Opilski, Mateusz Szpak
Marcin Abram, Rafał Leszko, Kamil Nowosad, Tomasz Szypowski zakwalifikowali się do zawodów teoretycznych II stopnia 54 Olimpiady Fizycznej.