Maraton - najdłuższa olimpijska lekkoatletyczna konkurencja biegowa (42195 m) [...] (wiem.onet.pl)
Wielu uczniów naszej szkoły startowało w trzech organizowanych w "Jedynce" maratonach matematycznych, wytrwale rozwiązując zdania i dzielnie zwalczając senność. Dla sporej części z nich był to doskonały spradzian przed maturą, a dla wszystkich znakomita zabawa.
Oto opinie uczestników:
- "Ktoś napisał w pamiętniku maratończyka, że to nauka poprzez zabawę. Z pewnością tak, ale to również możliwość powtórzenia materiału dla tych, którzy z matematyką spotykają się na egzaminie dojrzałości!"
- "Test wiedzy, ale także sprawdzian własnej siły i wytrzymałości!"
- "Maraton to przede wszystkim rewelacyjny dowód na to, że zadania matematyczne, które u większości z nas są przyczyną stresów i stanowią zmory lat szkolnych, mogą zgromadzić dużą grupę młodzieży i być dla niej powodem do świetnej zabawy, źródłem przeżyć i doświadczeń, których nie będą mogli zapomnieć."
- "Maraton Matematyczny utwierdza w przekonaniu, że nasze liceum to szkoła przyjazna uczniowi, miejsce, w którym coś się dzieje, w którym odkrywamy swoje talenty i rozwijamy zainteresowania."
- "Nie chcemy opuszczać szkoły, ale mamy nadzieję, że będziemy mogli tu nieraz powrócić... może na maraton matematyczny?"