W sobotę 29 marca 2003r. między 9.00 a 13.00 odbyły się Podchody matematyczne dla uczniów klas pierwszych liceum, zorganizowane przez p. Halinę Husak we współpracy z p. Ireną Szymanowską oraz nauczycielami języków obcych p. Katarzyną Cieślą-Obermajer (jęz. angielski) i p. Małgorzatą Derechowską (jęz. francuski).
42 uczniów podzielonych na 11 zespołów rywalizowało ze sobą, rozwiązując zadania sformułowane w 4 językach (polskim, angielskim, francuskim i niemieckim), których rozwiązanie wymagało umiejętności logicznego myślenia, zdolności lingwistycznych oraz wiadomości o państwach Unii Europejskiej. Nad całością czuwali nauczyciele oraz uczniowie z klas III E i III F liceum, którzy podliczali punkty za kolejne zadania.
Mimo atmosfery ostrej rywalizacji wszyscy uczniowie świetnie się bawili. Zwycięzcą zostały "PROMILE" z klasy I B. Zespół otrzymał nagrody ufundowane przez Dyrektora ZSO nr 10 p. Adama Sarkowicza, który je osobiście wręczył. Całą imprezę rozpoczął i zakończył "Hymn matematyczny", odśpiewany przy gitarowym akompaniamencie przez wszystkich uczestników.
...:: UCZESTNICY PODCHODÓW MATEMATYCZNYCH ::...
I miejsce - PROMILE - klasa I B w składzie: Maciej Siurek, Piotr Korpak oraz Tomasz Zwierzyński
II miejsce - KOMBINATORKI - klasa I B w składzie: Anna Zgadzaj, Barbara Czarnota, Marta Bielecka oraz Anna Fraczek
III miejsce - BEZWZGLĘDNI- klasa I B w składzie: Piotr Rak, Tomasz Łowiński, Michał Kita oraz Bartłomiej Tomecki